ДОСВІД ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ГЕМОФІЛІЮ З ТЯЖКИМИ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНИМИ КРОВОТЕЧАМИ

Автор: Дужий І. Д., Шевченко В. П., П’ятикоп Г. І., Грушко А. М.,Ладний М. Д. ,Братушка В. О., Соболєв Ю. І., Мисловський І. А., Свістунов О. В., Попадинець В. М

Наведено досвід лікування 2 хворих на гемофілію А з тяжкими гастродуоденальними кровотечами,які лікувалися у хірургічному відділенні Сумської обласної клінічної лікарні у 2011 році. Показано, що консервативне лікування хворих на гемофіліюз ШКК має свої особливості і може бути ефективним при умові використання достатньої кількості VIII фактора згортання крові, адекватної інфузійно-трансфузійної, гемостатичної та противиразкової терапії при умові динамічного ендоскопічного контролю.

Ключові слова: гемофілія, гастродуоденальні кровотечі, лікувальна тактика.

1. Дужий І.Д. Лікувальна тактика у хворих з синдромом Меллорі-Вейсса / І.Д. Дужий, В.П. Шевченко // Харківська хірургічна школа. - 2005. - № 2.1.- С. 132-134.
2. Криворучко И.А. Выбор хирургической тактики у больных язвой желудка, осложненной острым желудочно-кишечным кровотечением / И.А. Криворучко, Н.А. Сыкал // Харківська хірургічна школа. - 2010. - № 2.- С. 32-34.
3. Фомін П.Д. Хірургічне лікування виразкових гастродуоденальних кровотеч та корекція постгеморагічних анемій гемопоетичними стовбуровими клітинами / П.Д. Фомін, Є.М. Шепетько, О.О. Смікодуб, В.В. Єфремов // Український журнал хірургії.-2011. - № 6. - С. 73-79.
4. Botianu A.M. Overt gastrointestinal beeding in patients with hematologic disease / A.M. Botianu, G. Oltem // Cl. Medical. - 2011. - V. 84, № 1. - Р. 77-82.
5. Mittal R. Patterns of gastrointestinal hemorrhage in hemophilic / R. Mittal, I.A. Spero, J.H. Levis [et al.]// Gastroenterology. - 1985.-V.88, № 2. - P. 515-522.