СУЧАСНИЙ СТАН ЕНДОКРИНОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ НА ТЕРНОПІЛЛІ

Автор: Корицький Г. І.

На підставі комплексного аналізу динаміки основних показників здоров’я – поширеність, захворюваність, її структура у дітей до 14 років та підлітків Тернопільського регіону показано високу поширеність ендокринної патології серед дітей та підлітків з одночасною тенденцією до зниження захворюваності, що свідчить про необхідність якісного обстеження дітей з активним виявленням хвороб ендокринної системи первинною медико-санітарною службою – сімейними лікарями, педіатрами.

Ключові слова: діти, підлітки, ендокринна патологія, поширеність, захворюваність.

1. Зелінська Н.Б. Стан надання спеціалізованої допомоги дітям з ендокринною патологією в Україні у 2010 році / Н.Б. Зелінська, С.І. Осташко, Н.Г. Руденко// http://www.mif-ua.com/archive/article/17758
2. Наказ МОЗ України №127 від 15.02.2013 «Про удосконалення організації надання ендокринологічної допомоги населенню України" та з метою підвищення якості надання медичної допомоги дітям, хворим на ендокринологічні захворювання, шляхом моніторингу».
3. Паньків В.І. Стан ендокринологічної служби України та перспективи розвитку медичної допомоги хворим з ендокринною патологією// електронний ресурс: www.http://health-ua.com/articles/1342.html.
4. Томей А.І. Аналітична оцінка динаміки розвитку ендокринних захворювань у дітей міста Ужгород / А.І. Томей, О.А. Передрій, С.Ю. Шеверя // Проблеми клінічної педіатрії. – 2011. – № 3(13). – С. 61-66.
5. Функциональное состояние щитовидной железы и эффективность тиреоидной терапии при аутоиммунном тиреоидите у детей / Ю.Л. Скородок, Е.В.Плотникова, Н.В. Казаченко [и др.] // Педиатрия. – 2009. – Т. 88., № 6. – С. 27–31.
6. Большова О.В. Ожиріння в дитячому та підлітковому віці / О.В. Большова // Здоров’я України. – 2008. – С. 50–53.