ІМУННИЙ СТАТУС ДІТЕЙ ХВОРИХ НА ПНЕВМОНІЇ

Автор: Кучеренко О.О.

В роботі проведено порівнювальний аналіз імунної відповіді хворих пневмоніями хламідійної, бактеріальної і вірусної природи. Доказано, що при хламідійному ураженні легень у дітей цитокіновий і клітинний ланцюг імунітету функціонують у режимі дефіциту компенсації, а гуморальне – декомпенсації. Вірогідно, це може бути використано в якості основи для побудови нових діагностичних прийомів хламідійних пневмоній і удосконалення лікування хворих.

Ключові слова: діти, хламідійні пневмонії, імунітет.

1. Бурова А.А. роль Chlamydia pneumoniae в этиологии острых бронхитов у детей // Журнал микробиологии, эпидемиологии и иммунологии. − 2001. − № 4. − С. 53−55.
2. Гублер Е.В. Применение непараметрических критериев статистики в медико-биологических исследованиях / Е.В. Гублер, А.А. Генкин. – Л.: Медицина, 1973. – 141 с.
3. Зосимов А.Н. Системный анализ в медицине / А.Н. Зосимов. – Харьков: Торнадо, 2000. – 82 с.
4. Иванова В.В. Иммунопатогенез инфекционной болезни у детей / В.В. Иванова, Г.Ф. Железникова, И.В. Шилова // Детские инфекции. – 2005. – № 1. – С. 6−11.
5. Иванова Е.И., Куракин Д.Н. Острые пневмонии у детей. Чувашский университет, МУЗ. - Чебоксары, 2000. – 75 с.
6. Лобзин Ю.В. Проблемы детских инфекций на современном этапе / Ю.В. Лобзин // Инфекционные болезни. — 2009. — Т. 7.− № 2. — С. 7—12.
7. Мари Д. Инфекционные болезни у детей. / Пер. с англ. М., Практика, 2006. — 928 с.
8. Учайкин В.Ф. Решенные и нерешенные проблемы инфекционной патологии у детей / В.Ф. Учайкин // Детские инфекции. — 2003. — № 4. — С. 3—7.
9. Lecomte J.M. Bacterial pneumonia in children. // Int. J. Antimicrobial Agents J. − 2005. − № 14. − P. 81−87.
10. Fabbiani M. Epidemiological and clinical study of viral respiratory tract infections in children from Italy. / Fabbiani M., Terrosi C., Martorelli B., Valentini M. // J. Med Virol. − 2009. − Vol. 8. − Р. 1750–756