СТАН ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

Автор: Корицький Г.І.

Сторінки: 169 - 175

Метою дослідження було проведення оцінки динаміки основних показників здоров’я – загальна захворюваність, її структура, інвалідність дитячого населення, постраждалого внаслідок чорнобильської катастрофи, шляхи оздоровлення цієї категорії пацієнтів в Тернопільському регіоні за період 2003-2011 років. Результати дослідження вказують на погіршення здоров'я дитячого населення, зокрема, зменшення кількості чорнобильських дітей в області на фоні суттєвого зменшення дитячого населення – 60848 осіб впродовж п’яти останніх років з одночасним щорічним зростанням рівня захворюваності чорнобильських дітей більше як 2 рази порівняно з показниками загальної захворюваності. Показана дієвість та ефективність створеної в області системи медичного нагляду за цією категорією дітей у вигляді стаціонарного, амбулаторного лікування та реабілітаційних заходів у санаторно-курортних умовах.

Ключові слова: загальна захворюваність, структура захворюваності, інвалідність, діти постраждалі від чорнобильської аварії.

Повний текст

Переглянути повний текст

1. Стан фізичного здоров’я дітей шкільного віку та шляхи його підвищення / В.П. Неділько, Т.М. Камінська, С.А. Руденко [та ін.] // Перинатология и педиатрия. – 2009. – № 2 (38). – С. 72–74.

2. Сучасні особливості стану здоров’я дітей молодшого та середнього шкільного віку м. Києва / О.В. Тяжка, Л.М. Казакова, О.А. Строй [та ін.] //Здоровье ребенка. – 2011. – № 4 (31) [інтернет-видання для медичних та фармацевтичних працівників] – Режим доступу до інф.:www.mif-ua.com/archive/issue-17741.
3. Закон України № 796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 (редакція станом на 01.01.2013) Електронний ресурс. – Режим доступу до інф.: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/796-12.
4. Медведовська Н.В. Сучасний стан здоров’я підлітків України / Н.В. Медведовська // Современная педиатрия. – 2010. – № 6 (34). – С. 14–16.
5. Концепція створення етапної реабілітації дітей з онкологічними захворюваннями / Р.О. Мойсеенко, К.Д. Бабов, В.О. Поберська [та ін.] // Современная педиатрия. – 2009. – № 6 (28). – С. 25–28.
6. Антипкін Ю.Г. Вплив факторів навколишнього середовища на стан здоров’я дітей раннього віку / Ю.Г. Антипкін, Ю.Г. Резниченко, М.О. Ярцева //Перинатология и педиатрия. – 2012. – № 1 (49). – С. 48-51.
7. Баранов А.А. Смертность детского населения России // А.А. Баранов, В.Ю. Альбицкий. – М. : Литтерра, 2007. – 328 с.
8. Гойда Н.Г. Аналіз стану здоров’я дітей та жінок в Україні / Н.Г. Гойда // Мистецтво лікування. – 2005. – № 10 (26). – С. 14–15.