ДИНАМІКА МОРФОМЕТРИЧНИХ ЗМІН КІСТКОВОЇ ТКАНИНИ ЩУРІВ ЗА ДІЇ НИЗЬКИХ ДОЗ ОПРОМІНЕННЯ ТА ПРОВЕДЕННЯМ КОРЕКЦІЇ ПРЕПАРАТОМ «КАЛЬЦІЙ – ГЛЮКОНАТ»

Автор: Маркевич О. В.

Сторінки: 159 - 162

У роботі вивчено зміни кісткової тканини тварин різних вікових груп в умовах опромінення малими дозами радіації. Встановлено, що при застосуванні коректору «кальцію – глюконат» помітне зменшення явищ остеопорозу особливо в молодому віці, а у старечих щурів відмічається сповільнення прогресування явищ остеопорозу.

Ключові слова: низькі дози радіації, кістки скелету: плечова, кульшова, хребці, остеопороз.

1. Бурлакова Е.Б. Новые аспекты закономерностей действия низкоинтенсивного облучения в малых дозах / Е.Б. Бурлакова, А.Н. Голощапов, Г.П. Жажина // Радиацион. биол. Радиоэкол. – 1999. – Т. 39, № 1. – С. 26-34.
2. Родіонова Н.В. Остеопороз та інкорпоровані радіонукліди / Н.В. Родіонова, О.С. Музиченко, Є.І. Домашевська // Український медичний альманах. – 2000. – № 1. – С. 49.
3. Закон України “Про захист тварин від жорстокого поводження” від 21.02.2006 р., № 3447.
4. Коршун М.М. Закономірності вільно радикального окислення та енергетичного обміну в життєво важливих органах експериментальних тварин при тривалій дії малих доз іонізуючої радіації та хімічних забруднювачів грунту / М.М. Коршун, Н.А. Колесова, І.І. Ткаченко // Современные проблемы токсикологии. – 2001. – № 1. – С. 32-38.
5. Серебряный А.М. О реакции клеточной популяции на облучение в малых дозах / А.М. Серебряный, А.В. Алещенко, В.Я. Готлиб // Радиацион. Биол. Радиоэкол. – 2007. – № 1. – С. 93-99.
6. Сикора В.З. Ультраструктурные изменения длинных трубчатых костей под воздействием ионизирующей радиации в малых дозах / В.З. Сикора, В.И. Каваре, Г.Ф. Ткач // Вісник Сумського державного університету. – 2002. –№ 8 (41). – С. 28-33.