ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАТУСУ СЕРЦЕВО - СУДИННОЇ СИСТЕМИ У ПІДЛІТКІВ ЗА ДАНИМИ ДОППЛЕРОГРАФІЇ

Автор: Попов С. В., Бокова С. І., Бугаєнко В. О., Романова Т. О.

Метою роботи було вивчення функціонального стану серцево - судинної системи у здорових дітей підліткового віку при виконанні проби з фізичним навантаженням. Методом допплерехокардіографії досліджено 68 дітей. У 25% підлітків відзначалася неадекватна реакція на фізичне навантаження. Основними факторами, що призводили до неї, були базовий високий артеріальний тиск, недостатній рівень фізичної тренованості. У відповідь на навантаження відзначено поліпшення систолічної функції серця за відсутньої динаміки діастолічної функції.

Ключові слова: серцево-судинна система , допплерехокардіографія.

1. Белозеров Ю. М. Нормативы эхометрических показателей сердца у детей. Пособие для врачей. / Ю. М.Белозеров, С.Ф.Гнусаев. – М., 2006. –24 с.
  2. Казакова Л. М. Оцінка у школярів функціональних резервів серцево – судинної системи за допомогою індексу Руф'є/ Л. М. Казакова, О. А. Строй, М. М.Васюкова // Педіатрія, акушерство та гінекологія : наук.-практ. журн. – 2011. – Т.73, №. 4. –С. 64–65 .
  3. Няньковський С. Л. Стан здоров’я школярів в Україні/ С. Л. Няньковський, М. С. Яцула, М. І. Чикайло  [та ін.]//Здоровье ребенка. Т. 40, № 5. – С. 109
  4. Положення про медико-педагогічний контроль за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах. Затверджено Наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України 518/674 від 20.07.2009 р.
  5. Пыков М.И. Детская ультразвуковая диагностика. / М.И.Пыков, К.В. Ватолина. – М.: Видар, 2001. – 680 с.
  6. Самсыгина Г.А. Кардиология и ревматология детского возраста./Г.А.Самсыгина, М.Ю.Щербакова. –М.: ИДМедпрактика-М, 2004. – 744 с.
  7. Сенаторова Г. С. Стан серцево-судинної системи у хлопчиків спортсменів / Г. С. Сенаторова, Н. К. Мацієвська, О. Ю. Кізенко [та ін.] // Педіатрія, акушерство та гінекологія : наук.-практ. журн. – 2011. – Т. 73, №. 4. С. 130
  8. Шарыкин А. С. Нагрузочные тесты с эхокардиографией: физиологические аспекты / А. С. Шарыкин, М.А.Колес-никова, Е. В. Шилыковская [и др.]// Педиатрия. – 2010. – № 3. – С. 111–115.
  9. Шиллер Н. Клиническая эхокардиография. Руководство для врачей / Н.Шиллер, М.Осипов. – М.: Практика-М, 2005. – 344 с.
  10. BlaesA., BaquetG., FabreC., VanPraaghE., BerthoinS. Isthereanyrelationshipbetweenphysicalactivitylevelandpatterns, and physical performance in children? /Blaes, G. Baquet, C. Fabre [et al.]//
  11. Guyton A.: Elsevier Inc, 2006. – 1116 p.
  12. High Blood Pressure in Children and Adolescents. The Fourth Report on the Diagnosis, Evaluation, and Treatment of/ National High Blood Pressure Education Program Working Group on High Blood Pressure in Children and Adolescents// Pediatrics. – 2004. – Vol. 114 (2). – P. 555
  13. Schultheiss H. P., Kühl U. Overview on chronic viral cardiomyopathy/chronic myocarditis / H. P. Schultheiss, U. Kühl //Ernst Schering Res. FoundWorkshop. – 2006. – Vol. 3(55). – P. 18.