ОБГРУНТУВАННЯ МОДЕЛІ УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ХВОРИМ З АТРОФІЄЮ ЗОРОВИХ НЕРВІВ

Автор: Васюта В.А.

Кількість хворих з порушенням зору в світі неухильно зростає. Особливе місце серед інвалідізуючої офтальмопатології займає атрофія зорових нервів (АЗН). Система надання медичної допомоги даній категорії хворих потребує удосконалення та ефективних управлінських рішень. Метою нашого дослідження стало обгрунтування моделі управління системою медичної допомоги хворим з АЗН. Матеріали та методи. Методологія дослідження базувалась на системному підході, основними методами стали: метод системного аналізу – для проведення кількісного та якісного аналізу проблеми надання медичної допомоги хворим з АЗН, описового моделювання – при розробці оптимізованої моделі управління системою медичної допомоги хворим з АЗН. Результати дослідження. Нами запропонована модель управління системою медичної допомоги хворим з АЗН, яка має наступні елементи: організаційно-правовий, структурно-функціональний, ресурсно-економічний та враховує соціально-економічні умови регіону. Висновки. Запропонована модель дозхволить оптимізувати надання медичної допомоги даній категорії хворих.

Ключові слова: зоровий нерв, атрофія, модель управління.

1. Global burden of visual impairment and blindness / R. Bourne, H. Price, G. Stevens [et al.] // Arch. Ophthalmol. – 2012. – Vol. 130, N 5. – P. 645–647.
  2. Hruseva, T.S. (2004), “Substantiation of the system for providing health equality for the population in actual conditions of a society stratification”, Doctor’s Thesis, Social medicine, O.O. Bogomolets National Medical University, Kyiv, Ukraine.
  3. Ministry of Health Care of Ukraine (2011), State program “ Health – 2020: Ukrainian approach”, available at: http://.
  4. Rozhkova, I.V. (2009), Rozvytok konkurentnospromozhnosti rehionalnoho upravlinnya u sferi okhorony hromads’koho zdorov’ia [ Development of the competitiveness of the regional management in the sphere of public health], Feniks, Kyiv, Ukraine.
  5. Ricov, S.O. (2004) «Scientific substantiation of system of eye care Ukraine», Doctor’s Thesis, Social medicine, O.O. Bogomolets National Medical University, Kyiv, Ukraine.
  6. VISION 2020: The Right to Sight: a global initiative to eliminate avoidable blindness / L. Pizzarello, A. Abiose, T. Ffytche [et al.] // Arch. Ophthalmol. – 2004. – Vol. 122, N 4. – P. 615–620.