ФАКТОРИ РИЗИКУ ПОРУШЕНЬ СТАНУ ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ В ЕКОЛОГІЧНО НЕСПРИЯТЛИВИХ РЕГІОНАХ

Автор: О. М. Муквіч, Т. М. Камінська, Л. П. Пінчук

Проведено дисперсійний аналіз впливу зон проживання на стан здоров’я дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, мешканців зони підвищеного радіаційного забруднення, великого промислового міста й столиці. Доведено залежність відхилень нервової системи, органів дихання та стоматологічного статусу мешканців екологічно несприятливих районів. Установлено, що перебіг вагітності та пологів впливає на здоров’я дітей.

Ключові слова: екологія, фактори ризику, здоров’я дітей.

1. Ponomar'LI. Osoblyvostiformuvanniazdorov'iasuchasnykhshkoliarivnariznykhetapakhnavchannia. Zdorov'e rebenka.2014;2(53):35–38.
  2. Babij IL, Velychko VI, Venher YaI. Adaptatsijni mozhlyvosti shkoliariv. Zdorov'e rebenka. 2011; 8 (35):20–24.
  3. Bondaruk AT, Ostapchuk OA, Sydorchuk LJ. Otsiniuvannia rivnia fizychnoho rozvytku ta joho harmonijnosti u ditej molodshoho shkil'noho viku. Medytsyna transportu.2007;3:51–53.
  4. Hozak SV, Yelizarova OT. Do pytannia otsinky adaptatsijno-rezervnykh mozhlyvos­tej orhanizmu ditej shkil'noho viku v hihiienichnykh doslidzhenniakh. Hihiiena naselenykh mists'.2012;59:285–292.
  5. Kvashnina LV, Makovkina YuA, Kostenko AV,. Kalynychenko IO. Fizychna pidhotovlenist' ta riven' adaptatsijnykh mozhlyvostej u zdorovykh ditej molodshoho shkil'noho viku. Perynatolohiia ta pediatriia.2007; 1(29):42–46.
  6. Ivanova IV, Chernaja NL, Senjagina EI. Sostojanie zdorov'ja i social'no-psihologicheskie osobennosti uchashhihsja shkol raznogo tipa. Ros.ped.zh. 2010;2:53–55.
  7. Antypkin YuH. Stan zdorov'ia ditej v umovakh diiriznykh ekolohichnykh chynnykiv. Mystetstvo likuvannia.2005;2:16.
  8. Danylenko HM, Podrihalo LV, Pashkevych SA. Vplyv sotsial'no-hihiienichnykh ta sotsial'no-psykholohichnykh faktoriv vnutrishn'oshkil'noho seredovyscha na funktsional'nyj stan uchniv pochatkovoi shkoly. Vestnyk hyhyeny y epydemyolohyy. 2008; 12 1):114–118.
  9. Moiseienko RO, Kvashnina LV, Rodionov VP. Medyko-sotsial'ni problemy ditej shkil'noho viku u period adaptatsii do systematychnoho navchannia ta shliakhy ikh vyrishennia. Perynatolohyia y  pedyatryia.2008;(3):73–77.
  10. Stepanova EL, Lapushenko OV. Naslidky Chornobyl's'koi katastrofy dlia zdorov'ia dytiachoho naselennia Ukrainy. Dovkillia zdor. 2004;2:59–60.
  11. Luchyshyn NYu. Adaptatsiia i zdorov'ia orhanizovanykh ditej doshkil'noho viku. Sovremennaia pedyatryia.2009;6(28):91–94.