ДОСВІД ЛІМФОТРОПНОЇ ТЕРАПІЇ ПРИ ДЕСТРУКТИВНИХ ФОРМАХ ГОСТРОГО АПЕНДИЦИТУ

Автор: В. В. Шимко, І. А.Пустовій, М. М. Купрієнко

Сторінки: 278–282

Актуальність проблеми. Гострий апендицит трапляється у 60–70 % ургентних оперативних втручань. Післяопераційні ускладнення досягають 4–15 %, а летальність перебуває на рівні 0,1–10 %. Незважаючи на удосконалені технології операцій та значну кількість антибіотиків, які можна застосовувати при оперативному лікуванні деструктивних форм апендициту, покращити результати останніми десятиріччями не вдається.
Матеріали та методи. Вивчено результати оперативного лікування 48 хворих на гострий деструктивний апендицит із застосуванням лімфотропної антибактеріальної терапії і ретроспективно проаналізовано таку саму кількість хворих, у яких антибактеріальна терапія проводилася за стандартним методом.
Одержані результати і їх обговорення. Розроблений метод лімфотропної антибактеріальної терапії дозволив попередити гнійні ускладнення ілеоцекальної зони у хворих основної групи, що підтверджує можливість санації регіонарного лімфатичного апарату. Серед оперованих за стандартною антибактеріальною терапією інфільтрат здухвинної ділянки трапився у 3 (6,3 %) осіб, а інфільтрат післяопераційної рани – у 8 (10,7 %).
Перспективи подальших досліджень. Продовжити накопичення клінічного матеріалу і вивчити ефективність лімфотропної антибактеріальної терапії при ускладненнях гострого апендициту, зокрема при апендикулярному інфільтраті
.

Ключові слова: апендицит, ускладнення, антибактеріальна терапія.

1. Bezrodnyj BGh, Surmasheva OV, Iovica AV. [Choice of empirical antibiotic therapy in the surgical treatment of destructive forms of acute appendicitis]. Khirurghija Ukrajiny.2011;(1):17–22.
  2. Duzhyj ID, PonomarenkoIV, Sydoruk MA. [First experience of lymphotropic antibacterial therapy at acute appendicitis]. Visnyk Sumsjkogho derzhavnogho universytetu.2008; 2(2):46–48.
  3. Yvanjko OV, Kalyna RA. [Problems and directions of modern treatment of acute appendicitis].Khirurghija Ukrajiny. 2014;3(51):100–104.
  4. Kapustjansjkyj DV, Kuznjecov AJa. [Reaction-response to inflammation in patients with acute appendicitis]. Aktualjni problemy suchasnoji medycyny : Visnyk Ukrajinsjkoji medychnoji stomatologhichnoji akademiji. 2008;8,(1/2):84–86.
  5. Kvit AD, Bochar VT. [Clinical and microbiological aspects of complicated acute appendicitis treatment]. Khirurghija Ukrajiny. 2015;(2):37–41.
  6. Matvijchuk BO, Mykhajlovych VV, Matvijchuk OB. [Problem of acute appendicitis in Ukraine]. Ljvivsjkyj medychnyj chasopys. 2002;8(4):103–109.
  7. Matvijchuk BO, Kvit AD, Terlecjkyj OM. [Bacterial factors and ways to optimize treatment program of patients with acute appendicitis]. 2013;1(20):58–60.
  8. Duzhyj ID, Ponomarenko IV, inventors. Sposib profilaktyky ghninykh uskladnenj pry likuvanni khvorykh na ghostyj apendycyt [Method for preventing purulent complication in treatment of acute appendicitis]. Ukrainian patent, no.44648, 2009.
  9. Pronin VA, Boyko VV. Patologiya cherveobraznogo otrostka i appendektomiya [Pathologytheappendixandappendectomy]. Kharkiv: SІMs Publ., 2012.304p.
  10. VoiculescuD, Palade R. Immunologic and bacteriologic study of severe acute appendicitis. Diagnostics and therapeutic considerations. Chіrurgia (Bucur). 2007;102(3):271–276.
  11. Lamps LW. Appendicitis and infections of the appendix. Semin. Diagn. Pathol. 2004;45(11):2181–2185.